Amasya Valisi: 4 bin TL’ye çalışacak eleman bulunamıyor

Amasya kent merkezindeki köylerin sıkıntılarının görüşüldüğü muhtarlar toplantısında değerli açıklamalar yapan Amasya Valisi Mustafa Masatlı, fabrikaların çalıştıracak elemana gereksinimleri olduğuna değindi.

Vali Masatlı, “Hatta ‘bayanlara bile biz iş verebiliriz. Küçük ölçekte, ağır olmayan, bayanların yapabileceği işleri verebiliriz’ dediler. Bilginiz olsun. İş arayan varsa gönderin. Şu anda mermerle ilgili önemli derecede açık var. Eleman bulamıyorlar. Yaklaşık 4 bin TL de maaş veriyorlar.” dedi.

HERKES MASABAŞI İŞ ARIYOR”

Türkiye’nin çok gelişip değiştiğini ve hayat standardının yükseldiğini anlatan Vali Masatlı, “Herkes masabaşı iş arıyor. Lakin o denli değil ki. Bu memlekette her şeye gereksinim var. Toplumda her işin bir karşılığı var. Ona da gereksinim var. Fakat maalesef herkes birebir şeyleri istiyor. Fakat bundan ötürü önemli derecede bizler de zorlanıyoruz.” halinde konuştu.

“MERZİFON OSB ELEMAN BULAMIYOR”

Kentin en büyük iki OSB’sindeki fabrikaların eleman muhtaçlıkları bulunduğunu vurgulayıp muhtarlardan iş arayanların buralara yönlendirmelerini isteyen Masatlı, “Yoksa iş var. Hele hele Amasya’da iş var. İşle ilgili sorun yok. Merzifon Organize Sanayi Bölgesi (OSB) de tıpkı. Orada da eleman bulamıyorlar. Buradaki organize sana bölgesinde de birebir.

“İNSANLAR İŞ BEĞENMEDİĞİNDEN İŞSİZ, İŞ BULAMADIĞINDAN DEĞİL”

İş arayanları çabucak yönlendiriyorsunuz. Beşerler iş beğenmediğinden ötürü işsiz. İş bulamadığından ötürü değil.” sözlerini kullandı.

  • Leave a Comment