Vazifeye yeni başlayan ‘Çarşı ve Mahalle Bekçisi’ ne kadar maaş almaktadır?

Emniyet Hizmetleri Sınıfına girenlerden; ilkokul ve ortaokul mezunu olanların giriş derecelerine 2 derece, lise ve dengi okul mezunu olanların giriş derecelerine lise mezunlarına nazaran 1 derece ve 1 kademe, yükseköğrenim mezunu olanların giriş derecelerine ise 1 derece ek edildiğinden, “Çarşı ve Mahalle Bekçisi” unvanlı takımlarda misyon alanlar da bu uygulamadan yararlanmaktadırlar.

Çarşı ve Mahalle Bekçisi unvanlı takımlarda misyona yeni başlayacak bekar olanların maaşlarına aşağıda yer verilmiştir. Hesaplamaya tayın bedeli ile fazla mesai fiyatları ek edilmiştir.

652 sayılı KHK’nin ek 4 üncü unsuru ile Ulusal Eğitim Bakanlığı takımlı öğretmen yerine kontratlı öğretmen istihdam etmeye başlamıştır. Takımlı öğretmenlerin nakil vb. nedenlerle atandıkları yerlerde uzun mühlet istihdam edilememeleri kontratlı işçi istihdamını cazip hale getirmiştir. Bu nedenle yeni atanan öğretmenlerin tamamı kontratlı statüde istihdam edilmektedir.

Kontratlı öğretmenlerin fiyatlarından sendika aidatı, ferdî emeklilik sigortası primi ve İLKSAN aidatı kesintisi yapılabilmektedir. Ayrıyeten kontratlı öğretmen maaşları misyon yıllarına nazaran değişkenlik göstermektedir. İşte 2021 yılı Temmuz sonrası kontratlı öğretmenin maaşı brüt 5.343 TL’dir.

Buna nazaran net maaş hesabı üstte belirtilen brüt mukavele fiyatlarına nazaran yapılmaktadır. Bu bağlamda misyona yeni başlayan bekar bir kontratlı öğretmenin net maaşı 5.075 TL’dir. Evli ve eşi çalışmayan kontratlı öğretmenin net maaşı ise 5.537,58 TL’dir. Evli ve eşi çalışmayan ve ilksan üyesi olan kontratlı öğretmenin net maaşı ise 5.430,72 TL’dir.

Misyona yeni başlayan “Polisler” ne kadar maaş almaktadır?

Emniyet Hizmetleri Sınıfına girenlerden; ilkokul ve ortaokul mezunu olanların giriş derecelerine 2 derece, lise ve dengi okul mezunu olanların giriş derecelerine lise mezunlarına nazaran 1 derece ve 1 kademe, yükseköğrenim mezunu olanların giriş derecelerine ise 1 derece ek edilmektedir.

Polis unvanlı takımlarda misyona yeni başlayacak bekar olanların maaşlarına aşağıda yer verilmiştir. Hesaplamaya tayın bedeli ile fazla mesai fiyatları ek edilmiştir.

Maaş robotu için tıklayınız.

  • Leave a Comment